Kuidas kujuneb köögi hind?

Köögiturg on väga lai ning tihti partneri valiku määrab hind. Me kõik soovime, et köök oleks võimalikult kvaliteetne ja laialdase funktsionaalsusega. Need omadused aga mängivad köögimööbli hinnas olulist rolli. Meilt on palju küsitud “Kui palju köök maksab?”. Kahjuks eritellimuste puhul ei ole võimalik üheselt vastata. Köögidisaini lõplik hind sõltub mitmetest erinevatest teguritest. Siinkohal toomegi välja olulisemad teemad, mida köögidisaini juures jälgida ja aidata Sul paremini mõista hinna kujunemist.


 

Köögi suurus

Mida suurem on köök, seda rohkem mööblit. Kas Sinu köögiseina pikkus on 2m, 5m või rohkemgi? Kas oled planeerinud ka saare?  Üldjuhul soovivad kliendid kasutada ruumi maksimaalselt, et saaks kasutatud kogu pind. Siin on disainis võimalik mängida ja kasutada küll maksimaalselt töötasapindasid, kuid seinakappide asemel jätta avatus.

Köögi kuju

Kas Sinu köök on sirge, L-kujuline või U-kujuline? Kui köögis tekivad nurgad, siis selleks, et nurgad ei jääks kasutamata, on mõistlik lisada nurgalahendusi. Need omakorda tõstavad samuti köögi hinda.

Köögi viimistlus

Sõltuvalt uste viimistlusest, võib Sinu köögi hind varieeruda oluliselt. Materjale on erinevaid – täispuit, puitkiudplaat (MDF), puitlaastplaat (PLP), melamiin, vineer.  Need omakorda viimistletakse, kas värvi (matt või kõrgläige), UV-värvi, spooni või dekoratiivpaberiga. Siin tuleb jälgida ka seda, kuidas on viimistletud kapi sisemine ukse pool. Soodsamas hinnaklassis on laminaat ja melamiin. Puitspoon või täispuit on oluliselt kallimad. Kas soovid käepidemeid või ilma käepidemetata? Nende valik on samuti väga suur ja lai. Ka see mõjutab hinda. Millist töötasapinda sa eelistad? Valides omale kivitasapinna, tõstab see Sinu köögi hinda ja väärtust oluliselt.

Aksessuaarid

Selleks, et köögis oleks võimalikult mugav toimetada, on olemas palju erinevaid lahendusi. Kui oled köögis tihe toimetaja, siis on oluline, et sealne tegutsemine sujuks. Vaikselt sulguvad kapid on juba tänapäeval pigem standard kui erand. Moodsamatest lahendustest tooks välja motoriseeritud prügisüsteemi, kus piisab põlvega kergelt vastu ust minna ja kapp avaneb ise. Samuti tõstavad hinda kappidest välja jooksvad sahtelsüsteemid või kappidele lisatud valgustus. Kõik need mugavuslahendused mõjutavad köögi hinda.

Paigaldus

Ka paigaldus sisaldub köögi hinnas. Ikka selleks, et saaksime pakkuda Sulle parimat kvaliteeti. Esialgu 10-15% kokkuhoidu võib tunduda hea mõttena, kuid kas tasub selle arvelt ilma jääda tootjapoolsest garantiist? Selleks, et köögi kvaliteet saaks parim ja tulemus ilus, usalda paigaldus oma ala professionaalide kätte, kellel on kogemust ja teevad töö kiirelt ära. Nii säästad oma aega ja närve ning saad kvaliteetse köögi omale rohkem kui 15 aastaks.

Tehnika

Üldjuhul hinnapakkumised tehnikat ei sisalda. Juhul, kui oled aga välja valinud juba sobiva tehnika meie koostööpartnerilt, saame lisada need hinnapakkumisse. Nii saad juba peaaegu lõpliku köögi hinna, millega arvestada võiks.


 

Need on peamised tegurid, mis Sinu soovitud köögi hinda mõjutavad. Pea aga meeles, et iga klient ja köök on ainulaadne. Seetõttu ei ole olemas ühte fikseeritud hinda iga köögi jaoks. Selleks, et teada, milliseks kujuneb Sinu köögi hind, võta meiega ühendust või tule tasuta konsultatsioonile. Kui soovid oma kööki ise planeerida, siis oleme kokku pannud köögi planeerimise 5 olulisemat etappi.

https://creativefurniture.ee/wp-content/uploads/2022/11/CF-koogid-website-horisontal-must-logo-transparent.png

Loome koos unistuste köögi

Meie soov on koos sinuga disainida sinu koju parim köök. Meile meeldib proovida erinevaid võimalusi, et lahendus saaks parim. Võta meiega julgesti ühendust.

Meie stuudio on avatud E-R kokkuleppel. Kui soovid tulla konsultatsioonile, siis palun broneeri eelnevalt aeg.

Sotsiaalmeedia

[bt_bb_instagram number=”10″ hashtag=”adhoc” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ el_id=”” el_class=”” el_style=”” columns=”5″ gap=”no_gap” cache=”15″ responsive=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=””][/bt_bb_instagram]

© 2023 CF Köögid