Uus köök vana asemele – millest ma alustama pean?

Kui mõne jaoks tundub uue köögi ostmine lihtne ja loogiline, siis jällegi teise jaoks on see täiesti tundmatu maa. Meie poole on mitu korda pöördutud murega, et soovin omale uut kööki… mis ma nüüd edasi tegema pean? Mis on järgmine samm? Tihti puudutab see rohkem neid inimesi, kes soovivad oma olemasolevat kööki uuendada ning nad ei ole teadlikud uue köögi tellimise protsessist. Jagame siinkohal mõned soovitused ja edasised võimalikud sammud vana köögi asendamisel uuega.

Oled mõelnud, et “Kõik, aitab. Ma tahan omale uut kööki!” Seisad oma vana köögiga vastamisi ja oled nõutu, mis ma nüüd siis teen sellega? On tuttav olukord?

Kõigepealt mõtle läbi, kas oled lihtsalt tüdinenud olemasolevast köögi värvist ja tahad värskendust või soovid hoopis midagi uut? Kui värv tahab värskendamist või kapihinged on väsinud, siis soodsam variant on köök ära värvida või kapihinged vahetada. Kui aga tunned, et hetkene köök pole üldse sinulik või võiks olla funktsionaalsem, siis tasub mõelda uue köögi tellimise peale, kus saad teha furnituuri ja värvivaliku täpselt enda eelistuste ja vajaduste järgi.

Kui oled vastu võtnud otsuse, et soovid tellida uue ja kvaliteetse köögimööbli, siis mõtle läbi uue köögi paigutus. Tihti on juba valmis majade puhul määravaks ventilatsiooni ja kanalisatsiooni asukohad, mis pliidi ja valamu osas mänguruumi väga palju ei anna. Ehk siis nende asukohad peaksid jääma enam-vähem sinna, kus nad asuvad sul praegu. Edasi mõtle, kui palju ruumi jääb sul ülejäänud kappide jaoks? Kõige lihtsam on panna oma mõtted paberile. Tee valmis joonis, kus on peal seinamõõdud, köögi kõrgus maast laeni, akende asukohad (laius – kõrgus maapinnast) ning ventilatsiooni ja kanalisatsiooni asukohad. Kui tead, et ventilatsiooni ja kanalisatsiooni asukohta ei saa muuta (näiteks ei plaani maha võtta seinu või elad korteris), siis arvesta nende kohtade peale pliit ja valamu. Nüüd edasi vaata, kui palju ruumi jääb sul üle ja mis peaks kindlasti sinu köögis olemas olema? Arvesta kappide laiuseks näiteks 60 cm, mis on üldiselt standardlaius, kuid on ka kitsamaid ja laiemaid kappe. Kui oled enam-vähem aru saanud, mis ja kui palju sul uude kööki mahub, siis järgmiseks mõtle välja, mis toonides võiks sinu uus köök olla? Kui on väiksem köök, siis ehk midagi heledat, et ruum tunduks avaram? Või luua kontrast tumedama-heledama värvi vahel? Samuti mõtle, milline peaks olema tasapind. Kas sama tooni kappide puhul võiks tasapind luua kontrasti puidu mustriga või ühtida kappide tooniga? Kas soovid ka käepidemeid või hoopis käepidemeteta kööki?

Kui said valmis joonise oma köögist koos mõõtudega ja võib-olla ka kappide paigutusega, siis see on juba väga hea tulemus. Kui värvide osas ei ole kindel, siis ära jää nende taha toppama. Vali alustuseks need värvid, mis sinu kõhutunne sulle esimesena ütles. Hiljem saab neid koostöös disaineriga alati muuta!

Järgmise sammuna leiagi omale sobiv köögimööbli pakkuja ning saada neile päring või veel parem – mine salongi kohale. E-maili teel suhtlus tundub esialgu mugav variant esmase hinna saamiseks, aga kui sul puudub konkreetne soov ja vajaksid veel nõu, siis salongis kohapeal on suhtlemine disaineriga palju lihtsam. Teiseks on salongis võimalus näha lähemalt erinevaid näidiseid ja kombineerida neid tasapinna värvivalikuga. Nii tekib sul endal ka parem visuaal.

Kui oled kõik oma soovid ja joonised disainerile edastanud, siis rõõmusta – oled ära teinud esimese suure töö! Nüüd oota, kuni disainer saadab sulle pakkumise ja joonise. Meie saadame alati oma klientidele 3D-joonise, kus tekib reaalne visuaal sinu tulevasest köögist ja värvitoonidest. Nii saad juba ette kujutada, milline hakkab köök sinu kodus välja nägema. Lisaks on hea näha, kuidas kõik kapid ja värvid omavahel kokku sobivad. Kas on kõik nii, nagu sa soovisid ja ette kujutasid? Või tahaksid mõnda teist värvi proovida? Või äkki asendada mõne kapi laiema kapiga? Kui tekivad muudatuse soovid, siis kindlasti kirjuta disainerile ja ta heameelega viib need muudatused sisse. Tegemist on ju ikkagi sinu uue köögiga, mis tuleb sinu koju mitmekümneks aastaks.

Selleks, et uus köök saaks sinu kodus end sisse seada, tuleb sul ära teha eeltöö. Ehk kui asendad vana köögi uuega, siis paigalduse ajaks peab olema “plats” tühi – vana köök ära viidud ning üle vaadatud kõik valmidused elektri, ventilatsiooni ja kanalisatsiooni jaoks. See on ainus suurem töö, mis on veel vaja sul endal ära teha. Kui köök on mööblist tühi, siis tulevad paigaldajad ja panevad püsti sinu uue köögi. Lihtsamate köökide paigaldamine võtab aega 1 päev, keerulisemad ja suuremad köögid 2-3 päeva.

Ja ongi kõik! Küll veidi pikk, aga tore protsess, mille tulemusel saad istuda selles köögis, millest ammu unistanud oled!

https://creativefurniture.ee/wp-content/uploads/2022/11/CF-koogid-website-horisontal-must-logo-transparent.png

Loome koos unistuste köögi

Meie soov on koos sinuga disainida sinu koju parim köök. Meile meeldib proovida erinevaid võimalusi, et lahendus saaks parim. Võta meiega julgesti ühendust.

Meie stuudio on avatud E-R kokkuleppel. Kui soovid tulla konsultatsioonile, siis palun broneeri eelnevalt aeg.

Sotsiaalmeedia

[bt_bb_instagram number=”10″ hashtag=”adhoc” client_id=”8f34d96ce4614e9fb349028703ea2aaa” access_token=”3294319514.8f34d96.b089a3d99be8493eb1e0e0949ab6bc84″ el_id=”” el_class=”” el_style=”” columns=”5″ gap=”no_gap” cache=”15″ responsive=”” publish_datetime=”” expiry_datetime=””][/bt_bb_instagram]

© 2023 CF Köögid